Mám sedmiletého německého ovčáka, trpí nějakými alergiemi, začne si vykusovat srst, potíže trvají tak poslední dva, tři měsíce. Myslel jsem si, že to bude značkou granulí, kterou jsem měnil dle jejich nabízené ceny a jak psovi chutnaly. Změnil jsem několik značek. Říkal jsem si, že to může mít z nějakých chuťových přísad, kterými se můžou výroci lišit. Ale asi to vypadá, že má potíže, když granule obsahují hovězí maso. Je to možné? Existují na to nějaké testy?
Souhlasím s masem - kamrádčině fence po něm zmizely potíže se srstí, a možná bych nechala i udělat vyšetření na štítnou žlázu.
Dobrý den,
bohužel se jedná v poslední době o dosti frekventový problém. Ano, skutečně se u pejsků vyskytují alegie na některé složky v potravě a tento problém se pravděpodobně projevil i u Vašeho psa. Nejlehčí způsob jak to zjistit je návrat k původnímu krmivu pokud se tento problém objeví po změně krmení. Jinak se volí postupné vylčování některých složek z jídelníčku a sledování následných změn. Když ani toto neukáže, kde je problém, tak již existují testy podobné těm, které se provádí u lidí na alergologiích. Ale na to už je potřeba navštívit veterináře, který se touto problematikou zabývá a byl by schopen pejskovi tyo testy udělat. V dnešní době jsou na trhu již diety pro pejsky s citlivým zažívám a kůží, tak můžete zkusit i přejí na toto krmivo, které by mohlo Váš problém možná vyřešit. Rozhodně není u takového pejska vhodné krmiva střídat následně.
jak už tu bylo v předchozích příspěvcích řečeno začít krmit syrovou stravou.
Já sama jsem u jedné z fenek měla strašně problémy se srstí, vet to nijak neřešil, tak jsem začla řešit sama. Kragule hodila do koše a začla krmit mase. Problémy vymizely a dneska už má zpatky svoji srst :)
Také bych zašla na veterinu, aby se udělalo vyšetření štítné žlázy, nebo zda nejsou plné analní žlázky.
Dík, už jsem tam byl, děkuji za informace, alespoň jsem tam nebyl za hlupáka. Objednal jsem si u něj speciální granule a pak maso taky budeme zkoušet. Fakt díky, moc jste mne uklidnily.
otázkou je, jaké granule vůbec krmíte, tedy značku, jakostní kategorii. Zcela jistě jsou na trhu granule z jehněčího masa právě pro psy s alergií na hovězí, vepřové či drůbeží maso. Variant je nepřeberně, existuje i firma, která vyrábí granule obsahující 70% masa - nikoli vedlejších masných produktů, ale masa. Ne každý má možnost a čas vařit psovi, tyhle granule jsou velmi dobrým východiskem. U ceny krmiva je třeba brát vždy na zřetel nejen pořizovací cenu, tedy kolik mě stojí kilo granulí nebo kilo masa, ale i kolik mě stojí její dostupnost - tedy kam až musím a jak často vážit cestu, kolik mě stojí úprava krmiva - vaření, kolik mě to celé stojí i času. Krmení masem asi bude také vyžadovat dotaci makro a mikro prvků a minerálních doplňků, i to je náklad ve kvalitních granulích již obsažený (na rozdíl od někdy deklarovaných chondroprotektiv, které bývají obsaženy v "homeopatickém množství" Přeji zdárné zdolání potíží :-)
úplne súhlasim,maso môžeš aj uvariť a pridať repu.
Co najdeme v granulích?
Termicky extrudovaná krmiva jsou vyráběna při teplotách 120 - 200 °C. Tato teplota spolehlivě zaručí, že kromě bílkovin, tuků a enzymů je většina přírodních vitamínů a minerálů zničena nebo poškozena. Proto se přidají vitamíny a minerály umělé, které jsou ale pro tělo jen velmi málo využitelné, takže organismem bez užitku projdou. Aby ty úhledné kuličky, válečky, srdíčka....našim miláčkům chutnaly, přidají se umělé vůně a dochucovadla - glutamáty, sladidla a jiná "éčka". Pro oko pánečkovo se kuličky trochu přibarví, udělá se príma obal a je to.
O chemických konzervačních látkách a dochucovadlech mnozí vědí a tak se snaží vybrat granule, které toto neobsahují. Nj, ale jak je tedy možné, že granule mají expirační dobu rok i déle??? Aby se výrobce vyhnul povinnosti tyto látky ve složení uvádět, nakoupí suroviny (živočišné a obilné moučky), které už konzervační látky obsahují. Takže vznikne iluze, že granule jsou bez konzervačních látek.
Dále ve složení často čteme - vedlejší živočišné produkty, drůbeží masová moučka, kostní moučka.....co si pod tím představit? Jsou to semleté veškeré zbytky, které si umíte i neumíte představit - staré maso, kafilerní zbytky, nohy, zobáky, peří, krev, srst, kopyta, trus....prostě všechno co se jinak použít nedá.
Prakticky ve všech druzích granulí najdete obiloviny. Proč obiloviny pro psa? Nejde o psa, jde o to do granulí něco nacpat, aby cena byla taková jaká je. Často když jednotlivé druhy obilí sečtete dostanete se k číslu kolem 60-ti ale i až 90 procent. Copak pes je slepice???
Často také můžeme ve složení najít celulózu, která má, dle slov výrobce, zajisit správné trávení. Celulóza je vlastně jenom vznešený název pro dřevěné piliny. Jak ale můžou dřevěné piliny pomoci s trávením, když je pes strávit neumí?
Ještě máte chuť krmit vašeho psa odpadem???? Pes je MASOŽRAVEC!!!!!
Pes je všežravcem!!!!!!! Všeho s mírou, jsou granule a granule. Jak tak čtu, chybí zde trochu vyváženosti. Škoda, že je poslední příspěvek anonymní, je spíše zavádějící.
Organismus potřebuje stovky až tisíce let, aby se přeorientoval na totální změnu stravy. Aby se přeorientoval na „hotová krmiva“, měl pes k dispozici přibližně 60 let. Během těchto 60. let se celkový zdravotní stav našich psů dramaticky zhoršil. Souvisí to jednoznačně se špatným krmením.
Nejeden veterinář vám potvrdí že „hotová krmiva“ jsou hlavním původcem špatného zdravotního stavu a doporučí pro zlepšení zdravotního stavu psa přirozenou, vhodnou výživu syrovým masem, kostmi, zeleninou a ovocem ve vyváženém poměru. Ovšem je na každém z nás čím bude svého psa krmit :-)
Terezko, i krmení syrovým masem nese svá úskalí, Při tepelném zpracování potravy zejména u zeleniny se ničí biologická hodnota. Terezko, svět není černobílý. Proto říkám, všeho s mírou, každá mince má dvě strany, i krmiva Barf. Povídej o vyvážené stravě. Přečti si články:
- Fylogenetický vývoj, předkové a příbuzní psa, domestikace a domestikační změny.
- Vnitřní parazité, endoparazité psů a koček v našich chovech.
Je hezké lobovat za nějaký směr, nechat se příjemně houpat, ale veletoče už jsou nepříjemné, jsou kontraproduktivní.
Lojzíčku nemluvila jsem o tepelné úpravě stravy, ale pouze o granulích a o syrové stravě, na granule mám svůj názor a určitě s nimi své psy krmit nebudu. Je na každém pro co se rozhodne, pokud si myslíš, že jsou granule pro tvé psy to nejlepší, dávej jim je :-)
Terezko, nevkládej mi slova do úst, nevyslovené neznamená opačný názor. Vadí mi tvá levná a zavádějící argumentace. Vím že si myslíš, že vím, že si myslím, že si myslíš, že si myslím, ale vlastně vůbec nevíš. Je to složité, ale jasné.
Nemám nic proti syrové stravě, ale také nemám nic proti granulím, každé má své výhody, které lze výhodně kombinovat.
Tvrdit, že pes je masožravec je skutečně ukázkou velkých nedostatků ve znalostech o psech jako takových! Myslela jsem si, že tento dlouhá léta kolující blud veřejností se již podařilo vymýtit....zjevně tomu tak bohužel není a stále se najde dost lidí, co si něco takového myslí. Pes je, byl a bude VŠEŽRAVEC!!! Hádat se o tom čím a jak krmit je jako boj s větrnými mlýny. Vše má své plusy a mínusy a tyto aspekty by měl každý majitel psa před svou volbou zvážit a nenechat se pouze ukolíbat historkama o tom jak to pomohlo támhle pejskovi od sousedů nebo že Alíček má najednou veselejší úsměv. Krmení syrovým masem není žádná sranda...znamená to se snažit vyvarovat nejen parazitům, ale i mnoha dalším patogenům. Ruku na srdce, tušíte vy všichni co to tak vesele propagujete, co vše vůbec může pes ze syrového masa dostat???! Mohu Vás ujistit, že to nejsou jen nějaké banální tasemnice, kterých se zbavíte odčervovací tabletkou.Skutečně znáte výživové hodnoty surovin, ze kterých děláte stravu??? Ono to není o tom, že brambora má vždycky takové složení...u všeho jsou mezidruhové rozdíly a někdy dost výrazné! Pokud někdo skutečně chce psovi dělat stravu doma, tak by tomu měl zatraceně rozumět jinak dokáže udělat více chyb než užitku a to často nezvratných!!! Ono to asi nebude jen tak, že když se před lety rozmohlo krmení granulema, tak světe div se, ale některá vývojová onemocnění kostry plynoucí ze špatných poměrů minerálů a vitamínů téměř vymizela. A změnou ovzduší to určitě nebude ;-) Neříkám, že granule jsou 100% to nej na světě, ale v dnešní době se na trhu nachází mnoho velice kvalitních firem, takže si každý může najít, co mu bude vyhovovat. Ještě jednou zdůrazňuji, že mám na mysli minimálně prémiové granule. O granulích Tesco apod. nemůže být vůbec řeč, to je spíš šrot než cokoliv jiného. A jak řešite ježdění na dovolenou? To si dáte do batohu malý mrazáček a flákoty masa??? Doma máte lednici pro psa a lednici pro sebe???......jak už někdo výše napsal, nic není černobílé a občas není na škodu také použít obyčejný selský rozum než budete něco propagovat jako to nejlepší pod Sluncem ;-)
Určitě bude spousta testů a spousta specielních hypoalergenních granulí. Dejte mu syrové maso a trochu zeleniny/ovoce (BARF) a možná budete překvapen. A ve finále Vás to vyjde levněji...