přispějte vlastním článkem

Jste-li znalý či znalec a máte zájem umístit článek k popisu jednotlivých druhů, plemen, pod článkem umístíme odkaz, link na Vaše stránky.

Malá osnova: původ a historie - včetně domestikace a ocenění; anatomie, fyziologie - věk, tělesná teplota, rozmnožování; chov – péče o srst, drápky; výživa; zdraví; zajímavosti – výstavy, rekordy; fotografie konkrétního plemene;..........................................................................................................................................přispějte vlastním článkem

Nově přidané články

Srst a barvy koní

Srst a barvy koní

Chlupy krycí, dřeňové chlupy jsou po celém těle, které chrání. Jsou pravidelně vyměňovány, na podzim jim narůstají bezdřeňové podsadové chlupy, které na jaře vypadávají, dochází k línání, při čemž vypadávají i staré chlupy krycí. Hříbata se rodí s posadou, která vylíná ve třech měsících. Ochranné chlupy tvoří kštici a hřívu, žíně v ohonu a rousy. Barva srsti je dána pigmentací, šířkou dřeňového sloupce krycích chlupů a množstvím vzduchu který obsahuje.

Grónský pes - foto Božena Pražáková

grónský pes

Toto plemeno vzniklo na ostrově Grónsko a je to velmi dávno více než 4000 let

kdy tito psi přišli se svými pány tehdejšími Eskymáky do Grónska a již zde zůstali. Díky izolaci tohoto ostrova zde vznikla zcela čistá rasa psa, který je úžasný pracant.

moče domáci -  ZDF, arte

Pravda o morčatech

The Real Guinea Pig - Historie morčat domácích sahá do dávné říše Inků, hluboko do pohoří And, kde započala jejich impozantní  cesta k dobytí Evropy. Morčata jsou mnohem inteligentnější, než se  předpokládalo, v současnosti jsou odhalována tajemství jejich života, jejich neuvěřitelný příběh.

ara arakanga - Roman Strouhal  - svět papoušků

ara arakanga

Velikost: 85 cm

Samec má celkové zbarvení šarlatově červené, spodní část zad, kostřec, spodní a vrchní krovky ocasní bledě modré.

Velké a střední krovky křídelní žluté se zeleným koncem, vnější ruční a loketní letky modré, velké spodní krovky křídelní a spodní strana letek jsou červené, malé spodní krovky křídelní šarlatově červené. Ocasní péra šarlatová, úzce zakončená bledě modře, vespodu červená. Nahá lícní oblast je bílá bez červených peříček, horní čelist zobáku rohově zbarvena, špička a okraje červené, spodní čelist šedočerný, duhovka žlutá, běhák tmavě šedý.

Šťastné prasátko má ocásek.

Máme rádi šťastná prasátka? Když se prasátka nezabaví, tak si ocásky okusují, proto se jim ocásky preventivně odstraňují. Prodejci se předhánějí ve slevách vepřového. Podívat se do provozů, jak se prasátkům v uzavřeném světě daří, kde se rodí a vykrmují, je téměř nemožné. 

německý křepelák Largo 2,5roku chovatelská stanice DAVARONI

slídiči

 Už samotný název tohoto plemene v sobě obsahuje popis způsobu práce těchto psů. Mezi slídiče patří všechna plemena, u kterých je součástí názvu slovo "španěl", a k tomu do skupiny slídičů patří i německý křepelák. Slídiči jsou středně vysocí až malí lovečtí psi. Jsou učenliví, inteligentní  a snadno ovladatelní. Typický je pro ně neustálý pohyb terénem v blízkosti vůdce, kde s nosem nízko nad zemí nasávají pachy. Jsou proto zejména dobře využitelní na poli s hustým,

ježek bělobřichy - foto: Iveta Valná

Africký Pygmy ježek

je v současnosti patrně nejčastěji chovaným druhem ježků v lidské péči. Pro poměrně nenáročný chov a možnost snadného ochočení mláďat se stal oblíbeným domácím mazlíčkem po celém světě.

Areál rozšíření a biotop je v suché oblasti subsaharské Afriky.

ostříž lesní

ostříž lesní dravíptáci - mladý jedinec Ostříž je nejrychlejším dravcem ve vodorovném letu.ostříž lesní dravíptáci.cz - dospělý jedinec

 Jeho rychlost se pohybuje okolo 180 km za hodinu.

 Loví pouze ve vzduchu vlaštovky, jiřičky, ptáky a hmyz.

tygříček tečkovaný - foto: Tomáš Prachař

Tygříček tečkovaný obývá přední Indii, Himaláje až do výšky 1800 m,

jižní Čínu, Barmu, Thajsko, Kambodžu, jižní Vietnam a Jávu. V době hnízdění se zdržuje v párech nebo menších koloniích, mimo tuto dobu se shlukuje ve velká hejna. Běžně se živí  drobnými semínky travin a dostupným hmyzem, při odchovu mladých pak více hmyzem. 

vlk - lovy fotoaparátem - foto: Václav Přibáň

vlk obecný

Je naší největší psovitou šelmou.

  • Velikostí se podobá německému ovčákovi.
  • Liší se od něho širší a zašpičatělejší hlavou s kratšími vzpřímenými slechy, šikměji postavenými světly, mocnými špičáky a trháky.
  • Oháňku nosí svisle a nikoliv zatočenou vzhůru.